SİPARİŞ TAKİBİ

Tam Altın

Toplam 6 ürün bulundu.
Fiyata göre sırala:
Tam Altın Darphane ( Eski tarihli ) 1.921,59 TL
Tam Altın Darphane ( 2019 ) 1.950,39 TL
Tam Altın Darphane 5 adet paket ( Eski tarihli ) 9.568,15 TL
Tam Altın Darphane 5 adet paket ( 2019 ) 9.739,87 TL
Tam Altın Darphane 10 adet paket ( Eski tarihli ) 19.131,04 TL
Tam Altın Darphane 10 adet paket ( 2019 ) 19.469,26 TL

Cumhuriyet Altını Fiyatları

Cumhuriyet altını olarak da anılan tam altın, aslında bir tam Cumhuriyet altını ağırlığında olduğu için “Tam Altın” adı verilmiştir. Yani yarım ve çeyrek altında aslında bir cumhuriyet altınıdır. Ancak üretiminde Cumhuriyet altınının yarısı ya da çeyreği kadar hammadde kullanıldığından buna göre isimlendirilmiştir.

Altın fiyatlarındaki dalgalanmayı meydana getiren tüm faktörler tam alın fiyatlarını da etkilemektedir. Altın fiyatlarını etkileyen faktörlere ilişkin açıklamalar Çeyrek altın kategorisinde görüntüleyebilirsiniz.

Altın para olarak kullanılması amacıyla üretilen tam altın ve diğer Cumhuriyet altınlarının türleri TBMM’nin 1738. maddesi ile üretim ve basım kuralları sabitleştirilmiştir. Ayrıca üretimleri sadece Darphane tarafından yapılmaktadır.

Darphane ve damga matbaasında kulpsuz olarak üretilen Cumhuriyet (tam) altınları 7 gram, çapı ise 30 mm’dir. Günümüzde hala sürdürülen özel günlerde altın hediye etme geleneği, daire şeklinde olan altınlara kulp eklenmesi ihtiyacını da beraberinde getirmiştir.

Yatırımcıların nezdinde ise yüksek ayarlı olduğu için güvenilir liman olarak nitelendirilen altın türlerinden biri olduğu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tam Cumhuriyet altını hakkında merak ettikleriniz için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.