SİPARİŞ TAKİBİ

Ömer Halaç Diyaliz Merkezi Hizmete Girdi…

Ömer Halaç Diyaliz Merkezi Hizmete Girdi…

İstanbul Altın Rafinerisi Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Özcan HALAÇ tarafından ağabeyi merhum Ömer HALAÇ adına Afyon Emirdağ Devlet Hastanesi bahçesi içerisin de  Diyaliz Merkezi yaptırdı. 2010 yılı Nisan ayında inşaatın yapımına başlanılan,
İnşaatı ve tüm mefruşatı tamamlanan Ömer Halaç Diyaliz Merkezi 18 Kasım 2010 Perşembe günü Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çok sayıda bürokrat ve davetlinin katılımıyla açılışı yapıldı.

Törende Ömer Halaç'ın babası hayırsever işadamı Fazlı Halaç kürsüye gelerek yapmış olduğu konuşmasında, rahmetlik babasının da böbrek hastası olması nedeniyle haftada iki gün Eskişehir'e diyalize götürdüğünden bahsederek Emirdağ'da da bu eksikliğin olduğunu görünce benim hemşerilerim Afyonkarahisar'a, Eskişehir'e gidiyordu. Emirdağ ilçemizde rahmetli oğlum Ömer'in adına bu tesisi sadece 5 ayda inşa ettirdik. İnşallah elimizden geldiğince bize düşen görevleri de yapmaya hazırız bizlerden desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim, dedi.

Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bir  konuşma yaptı. Eroğlu konuşmasında; "Bu ünitenin yapımını üstlenen Fazlı beye teşekkür ederiz. Ünitenin açılışında ben de bulunmak istediğimi yapımı başlamadan söylemiştim. Merhum Ömer Halaç'ın ismini çok duydum. Bir insan vefat edince her şeyi burada kalıyor. İnsan ile beraber öbür dünyaya yaptığı hayır ve hasenatlar, onun bıraktığı eserler, evlatlarının ve akrabalarının yaptıkları yardımlar ona ulaşıyor." dedi.