SİPARİŞ TAKİBİ

İSTANBUL ALTIN RAFİNERİSİ, ENGELLERİ AŞALIM ATÖLYESİ

İSTANBUL ALTIN RAFİNERİSİ, ENGELLERİ AŞALIM ATÖLYESİ

İstanbul Altın Rafinerisi (İAR), Engelleri Aşalım Atölyesi'nde iş olanağı sağladığı engellilere umut oldu.

Gram altın üretimi yapılan atölyede 18 ila 45 yaş arasındaki fiziksel, zihinsel ve işitsel rahatsızlıklara sahip 14 kişi, engellerini altına çevirdi. İstihdama katılım sağlayan engelli bireyler, ailelerine yük olmadan ekonomik bağımsızlıklarını kazandı.

AA muhabirine konuya ilişkin bilgi veren İAR Başkan Vekili Başak Halaç, İAR olarak her zaman engellilere özel bir ilgi duyduklarını belirterek, "Bunun için çeşitli illerde 8 tane engelli okulumuz bulunmakta. Her yıl sayısı binlerce kişiyi aşan pikniğimiz var. Hatta şölene dönüştü diyebilirim. Bunun yanı sıra kapı kapı dolaşıp bulduğumuz sayısı 5 bine ulaşan engelli ailelerimiz var. Bununla çok gurur duyuyorum." diye konuştu.

İhtiyaç sahiplerine bire bir ulaştıklarını dile getiren Halaç, şunları kaydetti:

"Bu proje aslında yeni değil, her zaman içimizde vardı. Bu yüzden yavaş yavaş engellileri işe almaya başladık. Engelli sayısı günden güne arttı. Bazıları işitme, konuşma engelli, bazıları fiziksel engelli. Mental engelli çalışanlarımız da bulunuyor. Onlar da iş sahibi oldu, biz de çok haz aldık. Sonra bir baktık ki atölyede en çok engelli çalışan oldu. Bunun adını Engelleri Aşalım Atölyesi koyduk. Bununla gurur duyuyoruz. İnanılmaz verimli ve bereketli bir atölye. İçerdiği manevi anlam bakımından... İAR olarak sektörde öncü firma olarak biliniyoruz. Yani yaptıklarımız her zaman takip ve taklit edildi. Umarım sosyal projelerde de takip ediliriz ve Türkiye'de bu tarz işler çoğalır, büyür ve biz gurur duyarız."