SİPARİŞ TAKİBİ

Elektronik Altın Sözleşmesi

Elektronik Altın Sözleşmesi

 1. TARAFLAR

İş bu sözleşme KUYUMCUKENT SİTESİ ATÖLYELER BLOĞU ZEMİN KAT 6. SK. NO:5-6 YENİBOSNA / BAHÇELİEVLER / İSTANBUL

adresinde mukim GRM SANAL PAZARLAMA A. Ş. ile adresinde mukim MÜŞTERİ arasında akdedilmiştir.

 1. TANIMLAR ve KISALTMALAR

 1. GRM SANAL PAZARLAMA A. Ş. kısaca “FİRMA”,

 2. FİRMA müşterileri kısaca “MÜŞTERİ”,

 3. MÜŞTERİ ve GRM SANAL PAZARLAMA A. Ş. birlikte kısaca “TARAFLAR”,

 4. www.gramaltin.com kısaca “İNTERNET SİTESİ”,

 5. Fiziki olmayan HAS altın karşılığı olarak altın hesabına aktarılan ürünler kısaca “ELEKTRONİK ALTIN”’ı ifade eder.

 1. SÖZLEŞMENİN AMAÇ VE KAPSAMI

Sözleşmenin amacı anlaşmalı banka bünyesinde altın hesabı bulunan MÜŞTERİ’lerin, İNTERNET SİTESİ üzerinden satışa sunulan ELEKTRONİK ALTIN ürünlerinin has altın karşılığı altın hesabına aktarılmasından ibarettir.

 1. İŞLEYİŞ

  1. Bu hizmetten sadece anlaşmalı BANKA’da altın hesabı bulunan MÜŞTERİ yararlanabilir.

  2. Bu hizmetten yararlanmak isteyen MÜŞTERİ, İNTERNET SİTESİ’ndeki üyelik formunu ve sipariş sırasında altın hesabına ait transfer yapılacak BANKA hesap bilgilerini doğru olarak girmek zorundadır.

  3. MÜŞTERİ’nin belirttiği altın hesabına ait IBAN veya hesap numarasına transfer gerçekleştirilir. IBAN veya hesap numarasının doğruluğu MÜŞTERİ’ye aittir.

  4. MÜŞTERİ IBAN veya hesap bilgilerini sipariş sırasında sepet sayfasından ekleyebilir.

  5. ELEKTRONİK ALTIN ürünler ürün özelliklerinde belirtilen ayar ve gramda transfer edilmektedir.

  6. MÜŞTERİ siparişleri aynı gün saat 16:00'a kadar altın hesabına aktarılır,  16:00'dan sonra verilen siparişler sonraki çalışma saatlerinde MÜŞTERİ’nin altın hesabına aktarılır.

  7. Hediye çeki kullanılacak siparişlerde hediye çeki tutarının üzerinde kalan tutar kredi kartı kullanılarak sepet toplam tutarına tamamlanıp, sipariş verilebilir. Sepet tutarı hediye çekinin altında kalırsa hediye çekinin kalan kısmı geçersiz oluyor. Örneğin sepet toplam tutarı 100 TL hediye çeki tutarı 120 TL ise kalan 20 TL fark müşteriye hiç bir şekilde iade edilemez, yeni bir hediye çeki olarak tanımlanamaz. 

 1. TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

  1. MÜŞTERİ’nin hafta sonu ve resmi tatil günlerinde verdiği siparişler FİRMA’nın çalışma saatleri içerisinde transfer edilir. MÜŞTERİ siteye kayıt olurken verdiği her türlü bilginin doğruluğundan sorumludur.

  2. FİRMA, MÜŞTERİ’nin sipariş sırasında belirttiği IBAN veya hesap numarasına transfer işlemini yapmaktadır.

  3. FİRMA, İNTERNET SİTESİ ve ilanlarda sergilediği mal ve hizmetlerin satışının ve teşhirinin yürürlükteki mevzuat doğrultusunda herhangi bir hukuka aykırılık yaratmayacağını, hak ihlaline sebep olmayacağını, söz konusu ilan ve içeriklerin ilgili olduğu mal ve hizmetlerin internet üzerinde yayınlanması, satışa arz edilmesi ve satılması için tüm hak, yetki ve sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

  4. Altın hesabına transfer işlemi sadece asıl kart sahibinin adına yapılmaktadır. Kredi kartı ile alımlarda kart sahibi ile transfer yapılacak olan altın hesabının farklılık göstermesi halinde sipariş iptal edilecektir. Yapılan bu iptale ilişkin olarak FİRMA’nın sorumluluğu bulunmamaktadır.

  5. Taraflar karşılıklı yükümlülükleri kalmamak kaydı ile işbu sözleşmeyi ancak yukarıda yazılı adreslerine bir hafta önceden yapılacak yazılı tebligat ile feshedebilirler.

 1. GİZLİLİK

  1. İNTERNET SİTESİ üzerinden ELEKTRONİK ALTIN alımı yapan müşterilerimizin kredi kartı bilgileri sitemizde tutulmamaktadır.

  2. İNTERNET SİTESİ üzerinden üyelik oluşturan MÜŞTERİ’lerin bilgileri diğer firmalar paylaşılmamaktadır.

 1. YETKİLİ MAHKEME

İşbu Sözleşme’den doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Bakırköy Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

GRM SANAL PAZARLAMA A. Ş.