SİPARİŞ TAKİBİ

Başak–Özcan Halaç Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin Temeli Atıldı…

Başak–Özcan Halaç Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin Temeli Atıldı…

İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) ve Birlik Vakfı tarafından yapılandırılacak olan Başak-Özcan Halaç Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin, 2016 yılında İstanbul Altın Rafinerisi Yönetim Kurulu Başkanı Av. Özcan Halaç ve İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından imzalanan protokolle, hayata geçirilmesi üzerine ilk adım atılmış.

İstanbul Bahçelievler’de 4000 metrekare alan üzerinde, 5000 metrekare kapalı alanda yer alacak, 5 kattan ve 40 derslikten oluşacak ve 450 otistik, zihinsel ve orta dereceli mental engelli öğrencinin eğitim görebileceği, İstanbul’un en kapsamlı özel eğitim okulu olan, Başak-Özcan Halaç Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin temel atma töreni 23 Temmuz 2017 Pazar günü, İstanbul Altın Rafinerisi Yönetim Kurulu Başkanı Av. Özcan Halaç, Başak Halaç, Birlik Vakfı Başkanı Mehmet Alacacı, Korkmaz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Korkmaz katılımları ile atıldı.

Otistik ve engelli çocukların eğitimine destek verecek olan Başak-Özcan Halaç Özel Eğitim Uygulama Merkezi, inşaat projesi tamamlanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilerek,  2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmete açılması planlanmaktadır.