SİPARİŞ TAKİBİ

Afyon’a Yaşlı Bakımevi Protokolü İmzalandı…

Afyon’a Yaşlı Bakımevi Protokolü İmzalandı…

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ali Çetinkaya Kampüsüne hayırsever Halaç ailesi tarafından yaptırılacak olan Hasta Bakım Evi için AKÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinde protokol imza töreni düzenlendi.

Törende konuşan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Halaç ailesini tarafından 2017 yılında imzalan protokol ile Emirdağ’da, yeni imzalanan protokol ile de AKÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinde iki hizmet binasının yapılacağını belirtti. Emirdağ’a yapılacak olan binanın 60 yataklı, AKÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesine yapılacak olan binanın ise 65 yataklı olacağını ifade eden Tutulmaz, “Devletimizin bu binaları yapacak gücü var ancak iş adamlarımızın bu tür girişimleri ve yardımları kamu çalışanlarının şevkini ve azmini artırmaktadır. Bu hizmetin artarak devam etmesini ve diğer iş adamlarını da örnek olmasını temenni ediyorum” dedi. Tutulmaz, Halaç ailesine de Afyonkarahisar’a kazandıracakları binalar için teşekkür etti.

AKÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Hastane Başhekimliği lehine güzel bir haberinin olduğunu da açıklayan Solak, şunları söyledi: "Fizik tedavide felçli hastaların ve yakınlarının, kanser konusunda ise onkoloji ve hematoloji hastalarımızın tedavileri uzun sürüyor. Kemoterapi, radyoterapi veya ışınla tedavi 45 gün ile 3-4 ay sürüyor ve tedavi tekrarlanıyordu. Durum böyle olunca en büyük sıkıntımız konaklamaydı. Yatak sayımız en son 600 kişilikti, Adem Bey giderek sayıyı artırıyor 700 diyelim. Böyle olunca da biz ara çözüm olarak dedik ki; üniversite olarak bu iki hastane için hasta bakımevi veya konuk evi diye bir modele geçelim. 6 aydır arayış içindeydik. Nihayet Cuma günü akşamı Emirdağlı bir hemşerimiz Özcan Halaç Bey ile buraya 165 odalı çift yataklı 5 katlı güzel bir bakımevi yapmayı aramızda prensip haline getirdik. Karşılıklı onayladık. Ayın 15’inde gelecekler, protokolü yerinde imzalayacağız. Allah kısmet ederse de 31 Aralık 2018 veya Ocak ayının ilk günlerinde de hizmete açmış olacağız. 6,5-7 milyon liralık bir proje. Özcan Halaç Bey ile ailesine şükranlarımı sunuyorum.”