SİPARİŞ TAKİBİ

İnternetten altın alışverişi

İnternetten altın alışverişi

Online ya da reel mağazalardan yapılan altın alışverişleri için güven olmazsa olmazdır. Güven elde etmenin ilk koşulu ürünlerini satın aldığınız markayı tanımaktır. İlk kez alışveriş yapacağınız markanın kaç yıldır faaliyet gösterdiği, müşteri yorumları gibi ipuçlarından fikir edinebilirsiniz.

Özellikle altın alışverişlerinizde sahte ürün riski dolayısıyla güvenmediğiniz markaları tercih etmemenizi tavsiye ederiz.

Gramaltin.com’da Güvenlik

Kart Bilgilerinin Güvenliği

Sistemimizde kart bilgileriniz SSL sertifikamız aracılığıyla korunmaktadır.

SSL sertifikası nedir? Kart bilgilerini nasıl korur?

SSL protokolü, sizin girmiş olduğunuz bilgileri 40 bit ve 128 bit şifreleme ile karmaşık hale getirerek 3. şahıs ya da kurumlar okunmasını engeller. Şifreli veriler sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilerek okunabilir hale getirilebilmektedir. Bu şifrenin kırabilmesi için 2128 farklı anahtar vardır. 3. şahısların bu olasılıklar üzerinden şifreli veriyi çözümlemesi için 65 yıldan daha uzun bir süre ve yüksek miktarda maliyet gerektirmektedir.

SSL sertifikası, web siteye bu sistemin entegre edilerek kart bilgilerinin doğrudan bankaya güvenli şekilde ulaşmasını sağlayan bir araçtır.

SSL sertifikası olmayan web siteye kart bilgilerinizi eklemeniz demek, banka hesaplarınızı kötü niyetli kişilerce erişilebilir hale getirmeniz demektir.

Bir Sitenin SSL sertifikası olduğunu nasıl anlarım?

Tarayıcının adres çubuğunda http yerine https yazması gezindiğiniz web sitenin SSL sertifikasına sahip olduğu anlamına gelir.

Siparişlerin Hazırlık Sürecinde Güvenlik

Sistemimizde oluşturduğunuz siparişler, kamera kaydı eşliğinde paketlenmektedir. Hangi adrese hangi ürünün gönderildiği kayıt altına alarak arşivimizde saklanmaktadır.

Ulaşım Sürecinde Güvenlik

Siparişlerinizi siz imza karşılığında teslim alana kadarki tüm süreç boyunca ürünleriniz sigorta kapsamındadır. Kayıp ya da çalınma gibi durumlarda siparişiniz tekrar sigortalı olarak hazırlanıp adresinize ulaştırılmaktadır.

 

"İnternetten altın alışverişi" için yapılan yorumlar