sadsad x
asdasd
Bilgilendirme

Müşterilerimizden MASAK ve KVKK mevzuatlarına uygun şekilde BİR defaya mahsus olmak üzere kimlik, yerleşim yeri (ikametgah), adres teyit belgesi (fatura) vb. gibi gerekli görülen evrakları isteyebilmekteyiz.

Akredite olduğumuz kuruluşların, ulusal ve uluslararası mevzuatların esasları çerçevesinde mevcut akreditasyon şartlarının devamlılığı, aynı zamanda Londra Külçe Piyasası Birliği (LBMA) ve Dubai Muhtelif Emtia Merkezi (DMCC) En İyi Rafineriler Listesi’nin gereklilikleri ve şirketin sistem ve uygulamalarının bu sürece uyumunun sağlanması amacıyla bir şirket Uyum sistemi oluşturulmuştur.


İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) A.Ş bu esaslar dahilinde oluşturduğu şirket Altın Tedarik Zinciri Politikasını yürürlüğe koyarak tüm şirket personeli, müşterileri ve iş ortaklarında da aynı bilincin oluşturulmasını sağlamaktadır. İAR, iyi niyetli olmayan kişilerle iş yapma riskini en aza indirerek sadece profesyonel olarak iş yapan müşterilerle çalışmaktadır. Ayrıca mahalli kanunların hilafına çocuk iş gücü çalıştıran müşterilerle de iş yapmamaktadır, sadece uluslararası kabul görmüş güvenli bölgelerden gelen madenleri/altınları kabul etmektedir.

İstanbul Altın Rafinerisi A.Ş., (İAR) piyasa katılımcısı olarak LBMA Global Değerli Metaller Yönetmeliği prensiplerine uygun şekilde hareket etmekte ve ticari faaliyetlerini buna göre düzenlemektedir. Bu maksatla mevcut piyasa koşullarına, ticari faaliyetlerinin boyutuna ve karmaşıklığına uygun olarak faaliyetlerini bu yönetmelik çerçevesinde düzenleyerek gerekli uygulamaları da yürürlüğe koymuştur.

İstanbul Altın Rafinerisi A.Ş. (İAR) tüm birimleriyle suç gelirlerinin aklanması-kara para aklama, terörün finansmanı ve bağlantılı diğer suçlar ile olan mücadelede gerek ulusal gerekse uluslararası alandaki tüm çabaları desteklemeyi, ulusal ve uluslararası tüm yasalara, düzenlemelere ve mevzuatlara uymayı ilke edinmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.